Skip to main content

Rysy na szybie mogą zakłócić piękny widok zza okna, a ich naprawa jest niezbędna, by przywrócić pierwotny blask i klarowność. Powstawanie rys na szybach to zjawisko powszechne, związane zarówno z codziennym użytkowaniem, jak i różnymi etapami budowy czy transportu.

Skąd się biorą rysy?

Wiemy, że szkło jest materiałem bardzo delikatnym, co sprawia, że jest łatwe do porysowania. Istnieje wiele przypadków niechcianego zarysowania, zwłaszcza w domowym otoczeniu. Przy myciu zaschniętych plam możemy użyć nieodpowiednich narzędzi, takich jak szorstka gąbka do mycia naczyń czy szmatka, która zbiera ziarenko piasku. Dodatkowo, nasze pociechy mogą porysować szybę, bawiąc się zabawkami lub zwierzęta domowe, próbując dostać się do środka domu, mogą skakać na szybę i drapać ją w celu zakomunikowania swoich potrzeb.

Rysy mogą również powstawać na etapie budowy domu lub bloku mieszkalnego przez inwestora. Prace w okolicach szyb, zarówno podczas rozkładania i składania rusztowania do wykonania elewacji, jak i na etapie końcowym, gdy szyby zostają zachlapane tynkiem, mogą skutkować zarysowaniem. Firmy sprzątające, próbując usunąć zaschnięty tynk, czasem sięgają po nieodpowiednie narzędzia, takie jak szmatka, która niedawno leżała na betonie z piaskiem. Często działają w pośpiechu, nie zwracając uwagi na to, że ich działania mogą prowadzić do zarysowań szyb lub zakładają, że szyba już była zarysowana wcześniej.

Nie ulega wątpliwości, że szyby często podlegają zarysowaniom w czasie transportu do klienta oraz w trakcie samego montażu.

Co wpływa na czas usunięcia rys z szyby?

Kilka kluczowych czynników wpływa na czas usuwania rys z szyby, takich jak głębokość, odległość od krawędzi, powierzchnia, grubość pakietu szybowego oraz rodzaj samej szyby. Warto wziąć pod uwagę te aspekty, aby uzyskać precyzyjną i skuteczną naprawę, przywracając szybie jej pierwotną jakość.

Ile czasu trwa naprawa szyby okiennej?

Zarysowania na szybie bywają różne, są głębokie – wyczuwalne pod paznokciem, a są i płytkie – widoczne jedynie w dobrym świetle. Na czas trwania usługi wpływa umiejscowienie rysy na szybie. Rysa im bliżej znajduje się ramy okiennej – tym dłużej będzie trwać usługa. Przykładowo płytką rysę na środku szyby usuniemy w ciągu 10 minut, zaś płytką rysę blisko krawędzi szyby – około 40 minut. Głębokie zarysowanie na środku szyby usuniemy w ciągu 40 minut, zaś głębokie blisko krawędzi – od półtorej do dwóch godzin. Polerowanie dużej ilości płytkich rys na powierzchni 1m² to szacunkowo półtorej godziny.
Ważnym aspektem przy usuwaniu rysy z szyby ma też grubość samej szyby i jej rodzaj. Im grubsza szyba na której wykonujemy usługę – tym szybsza jej usługa i bezpieczniejsza. Jeśli szyba jest hartowana czy ognioodporna to samo usunięcie rysy jest bardzo krótkie lecz przez jej cechy – odporność na ciepło, dopolerowanie takiej szyby do pełnej przezroczystości będzie wymagało więcej czasu jak przy zwykłej szybie zespolonej.

Naprawa porysowanej szyby poprzez jej wypolerowanie to kompleksowe rozwiązanie dla tych, którzy cenią wysoką jakość, oszczędność czasu i pieniędzy.

Polerowanie bez względu na rodzaj szyby okiennej czy samochodowej, zawsze jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż jej wymiana – oszczędzasz do 85% kosztów wymiany, mając pewność, że Twoja wypolerowana szyba będzie wyglądać jak nowa.

Nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę już teraz